Autoservisabb.sk

Vitajte v Autoservise ABB

január-19-16

Autoklimatizácie

 

V dnešnej dobe je už štandardom, že stroj na plnenie klimatizácie nájdete v každom lepšom autoservise či pneuservise. Dokonca na benzínových pumpách a podobne. Každý sa snaží tlačiť cenu čo najviac dole a predháňať pred zákazníkmi, ale kúpiť si len plničku klimatizáciou nestačí. Klimatizácia je jeden z najdrahších a najzložitejších systémov vo vozidla a preto je dôležité nielen vedieť klimatizáciu dopĺňať ale aj jej rozumieť!

A PRETO VÁM PONÚKAME OVEĽA VIAC!

Naše moderné vybavenie v oblasti autoklimatizácií ponúka tieto služby:

Klasické plnenie klimatizácie chladiacim médiom R134a

Plnenie farbivom pre prípadný únik

Výmena oleja v kompresore klimatizácie

Tlakovanie a kontrola tesnosti okruhu dusíkom

Cielené vyhľadávanie závady a úniku

Špeciálne sériovú a paralelnú diagnostiku

Kompletný servis a opravy všetkých častí klimatizácie

Výroba akejkoľvek rúrky alebo hadice na počkanie

Zváranie hliníka

Opravy chladičov

Opravy a repas kompresorov klimatizácie

Dezinfekcia výparníka a prieduchov klimatizácie

Dezinfekcia baktériu v interiéri vozidla ozónom

Montáž novej klimatizácie do vozidla

Servis klimatizácie aj nákladných a poľnohospodárskych strojov (možnosť výjazdu technika)

Preplach systému klimatizácie v prípade upchatia

Certifikáty pre kompresory v záruke

 

 

 

NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 0948 888 083,

Plnenie klimatizácie chladiacim médiom R134a

Súčasťou doplnenie chladiva je vákuová a tlaková skúška vrátane výmeny oleja v kompresore. Pre prípadnú kontrolu úniku na želanie zákazníka je možné pri plnení pridať detekčné farbivo a po naplnení skontrolovať prípadné netesnosti pomocou UV žiarenia a špeciálnych okuliarov. Cena tejto služby je buď paušálne bez ohľadu na množstvo chladiva a oleja v okruhu, alebo rovnako ako konkurencia ponúkame menej vhodné riešenie a tým je takzvaný spôsob cena za prácu + dovažovania. Toto riešenie ja na prvý pohľad veľmi lákavé, ale zákazník ktorý netuší aká veľká náplň v jeho vozidle je a koľko jej skutočne chýba, na to môže v konečnom dôsledku oproti štandardnej paušálnej cenné doplatiť. V tomto spôsobe je započítavaná nižšia paušálna cena za prácu a za každý 1g chladiva a 1g oleja sa dopláca zvlášť. Aktuálny cenník nájdete v záložke CENNÍK SLUŽIEB AUTOSERVIS. Náš plne automatizovaný prístroj je schopný plniť aj cez jednu tlakovú prípojku ktoréhokoľvek okruhu klimatizácie.

 

Tlakovanie a kontrola tesnosti okruhu dusíkom

Pre rýchle zistenie úniku a netesnosti a šetrenie peňazí za drahé médium ponúkame tlakovanie dusíkom a kontrolu detekčným prístrojom.

 

Sériová a paralelná diagnostika

Disponujeme pokrytím v komunikácii až v 95% s RJ klimatizácie. Kde sme schopní vyčítať pamäť závad systému, kontrolovať skutočné namerané hodnoty riadiacou jednotkou pomocou snímačov, testovať akčné členy a ďalšie funkcie (viac v záložke autodiagnostika). Patríme medzi pár jedincov v našej republike disponujúci špičkovú paralelný diagnostikou pre kontrolu funkcie klimatizácie. Jedná sa o zariadenie vybavené špeciálnym softvérom určený práve len pre klimatizácie, toto zariadenie sa pripája na tlakové prípojky okruhu, elektromagnetickú spojku kompresora, snímačmi vo výparníku a snímači teploty a mnohých ďalších, ktoré počas niekoľkých minút vyhodnotí stav systému vrátane výtlačku protokolu a grafického znázornenia priebehu tlakov v okruhoch a pod Medzi ďalšie vybavenie paralelný diagnostiky patrí osciloskop, detektory uniku, teplomery, barometre a ďalšie.

 

Kompletný servis všetkých častí klimatizácia

Pri určení závady ponúkame kompletnú opravu a jej odstránenie. Sme schopní opraviť akýkoľvek únik napr zváraním hliníka alebo vlastnou výrobou nové hadice či trubky alebo iné špeciálne prípojky. V prípadne nefunkčných elektromagnetických spojok kompresora ponúkame ich odbornú demontáž a montáž aj na vozidle bez nutnosti demontáže kompresora!. Sme tiež schopní opraviť Váš nefunkčné kompresor formou repasu alebo aj výmenným spôsobom. Veľa vecí máme ihneď skladom, ako sú prípojky, hadice, ventilky, expanzné ventily, DEHYDRÁTORY, elektromagnetické spojky a tiež bežné typy kompresora a chladičov čím urýchľujeme servis Vášho vozidla. Nie je pre nás problém vyriešiť akúkoľvek elektrotechnickou závadu či inú poruchu a ďalšie.

 

Dezinfekcia výparníkov a prieduchu klimatizácia, likvidácia baktériu ozónom

Dezinfekciu vykonávame formou ultrazvuku a pary. Kedy je možné po vyčistení aplikovať aj paru pre prevoňanie prieduchov a interiéru. Toto čistenie je veľmi efektívna! Je tiež možné vykonať chemické čistenie pomocou profi spreja aplikácií priamo na výparník a podobne. Ponúkame tiež ničenia baktériu v interiéri vozidla, v čalúnení a poťahoch atď pomocou ozónového čističa. Len správne fungujúca a čistá klimatizácia Vám zabezpečuje to správne pohodlie!. Myslite na svoje zdravie a zdravie Vašich detí! Pri tomto čistení je nutnosťou nový peľový (kabínový) filter, ktorý tiež na 90% vozidiel máme skladom.

 

 

Servis klimatizácií v nákladných a poľnohospodárskych strojoch

Pre tieto vozidlá a stroje tiež zabezpečujeme kompletný servis a opravy klimatizáciou. Vieme ako ťažká je manipulácia a doprava až do servisu a preto zabezpečujeme formou výjazde nášho technika servis vozidiel v mieste Vaši firmy a podobne.

 

Preplach systému klimatizácie, záruka na kompresory klimatizácia

V niektorých prípadoch sa stáva, že vplyvom napr. nepoužívania klimatizácie alebo jej chybnej funkcie môže dôjsť k čiastočnému alebo úplnému upchatiu systému klimatizácie. Dôvodom je príliš starý olej, kusy rozpadnutého dehydrátora či kompresora, ktoré sa dostanú do celého systému a majú za následok aj pri napr. novom kompresore chybnú funkciu systému. V tomto prípade ponúkame jedinečné riešenie. Náš špeciálny prístroj pre preplach okruhu dokáže tento problém vyriešiť – jedná sa o špeciálny stroj s vytvorením väčšieho tlaku za podpory ultra-prchavé špeciálne látky. Nejedná sa o jednoduchý zákrok, ale toto čistenie je veľmi účinné. Pri tomto čistení je nutnosťou nový dehydrátor sytému.

Podľa nariadenia istých výrobcov kompresorov klimatizácií, je nutnosťou pre poskytnutie záruky na kompresor preplach klimatizace. Toto čistenie vnútorného okruhu je odlišné oproti vyššie uvedenému pri upchatiu. Jedna sa len o akýsi preventívny preplach rovnakým chladiacim médiom ktoré sú bežne používané pod vyšším tlakom a cez rad prídavných filtrov. Týmto zariadením samozrejme disponujeme a po vykonaní tohto úkonu a výmeny kompresora vystavíme certifikát pre prípadnú reklamáciu.

PRE VIAC  INFORMÁCIÍ VOLAJTE TEL: 0948 888 083

 

Comments are closed.